GIFT OR CURSE - 29. kapitola

20. srpna 2011 v 10:00 | Ada
"Ale no tak!" vtrhla do konverzace i Bonnie "Nejdřív se dostaneme uplně nahoru. Třeba to pak nebude tak vysoko, jak to vypadá odtud."
Musela jsem jí dát za pravdu. Ikdyž bylo jasné, že se k tomu komínu nedostaneme, pokračovali jsme dál nahoru. Katherine šla několik metrů před námi nebo lépe řečeno nad námi. Já jsem se držela u Damona a pomáhala jsem mu nést Bonnie.
"Vážně nebyl zrovna dobrý tah vymknout si kotník." řekla jsem na adresu Bonnie. Všichni jsme se zasmáli, až na Katherine. Snažila jsem se zlepšit atmosféru, ale Katherine se očividně rozhodla mi nepomáhat.


29. kapitola pod perexem :))


Stoupali jsme stále výš a výš a už jsem si začala připadat, že je cesta k tomu komínu nekonečná.
Když se nám konečně podařilo vystoupat uplně nahoru té jeskynní skály, sesunula jsem se k zemi naprosto vyčerpaná. Damon zapadl hned vedle mě. Jako by jsme zapomněli proč jsme tam vlastně lezli. Seděli jsme nahoře a vůbec mě nenapadlo podívat se, jak vysoko ten komín je. Z myšlenek mě vytrhla, až velmi nasupená Katherine.
"Myslím, že jsme sem lezli zbytečně!" řekla.
Donutila jsem vstát a pohlédla vzhůru. Průchod ven byl několik metrů nad námi a skála výš nevedla. Neměli jsme se k němu jak dostat. Myslím si, že kdyby jsme nebyli tolik unavení, že by jsme k němu dokázali vyskočit, ale dost pochybuju, že by jsme se trefili přímo do toho úzkého otevřené prostoru, který vedl ven. Nejspíš by jsme narazili do stěny jeskyně vedle průchodu a spadli uplně dolů. Byla jsem si jistá, že to riskovat nebudu. Nemám zájem těch několik kilometrů šplhat zase zpátky nahoru! Pohlédla jsem na Damona, který stále seděl na zemi, ale díval se přímo vzhůru. Jeho pohled jasně říkal, že si myslí to samé jako já. Sedla jsem si zpátky na zem a pořád se dívala vzhůru. Dokonce i Katherine se konečně donutila sednout. Připadala jsem si tak zoufale. Mlčeli jsme...
Ticho se rozhodl prolomit až Damon o několik minut později
"Ehm..." začal "Myslím, že je to na tobě Bonnie."
Zahleděla jsem se na Bonnie. Věděla jsem, že kdybych měla svou moc dokázala bych nás nahoru dostat. Ale já ji neměla. Bylo to celé na ní, která se sice posledních několik hodin nesla na Damonových zádech, protože si vyvrkla kotník, ale i tak byla neskutečně unavená a hladová. Ostatně jako my všichni...
"Levitační kouzlo?" zeptala se Bonnie směrem ke mně.
"Asi..." odpověděla jsem "Levitační je nejlehčí, ale i tak je namáhavé. Jsi si jistá, že to zvládneš?"
Bonnie přikývla, ale nezdálo se mi, že si je tím uplně jistá.
"Nebylo by fajn, kdyby si ta malá čarodka vzala trochu naší krve?" zeptala se Katherine "Aspoň by měla trochu víc síly."
Bonnie prudce zavrtěla hlavou a Damon se vražedně podíval na Kath "Bonnie se upíří krve nedotkne ikdyby byla na pokraji smrti! To víš, ne?" odvětil.
Katherine zvedla oči v sloup "Tak promiň, že se mi nechce sletět až dolů kvůli tomu, že na to madam Bennettová nebude mít dost sil!"
Pomohla jsem Bonnie nahoru a opřela ji o stěnu jeskyně "Jdi první." řekla jsem jí "Bude lepší, když se dostaneš do bezpečí dokud máš sílu."
Bonnie přikývla, chvíli něco mumlala a pak se opatrně vznesla do vzduchu. Bylo vidět, že má strach, nebyla si jistá jestli má dost síly, aby se dostala až nahoru. Ale zvládla to, za chvíli na nás koukala dolů a seděla v puklině, která vede ven.
"Kdo teď?" zavolala na nás.
Než jsme se stačili dohodnout, už jsem se vznášela ve vzduchu a se mnou i Damon. Vážně jsem se bála, nutila jsem se dívat nahoru na světlo, ke kterému jsme se stále přibližovali. Pohled dolů byl příšerný. Spadl mi kámen ze srdce když mi Bonnie podala ruku a já vyskočila ven. Pořádně jsem se nadechla čistého vzduchu a rozhlédla se kolem sebe. Stáli jsme na opravdu vysoké skále, byla tu zima, protože jsme byli vážně vysoko a vítr tu byl silný a studený. Když jsem se otočila už byla nahoře i Katherine, Damon ji zrovna držel za ruku a vytahoval ji nahoru. Bonnie byla bledá a bála jsem se, že brzy omdlí, takže jsem ji hned chytila pod ramenem a podepřela ji. Pak jsme se už jen nutili lézt dolů. Doufám, že nejsme někde v pustině, protože jsem si dost nutně potřebovala odpočinout a najíst se. Myslím, že to takhle cítili všichni.

Cítila jsem se konečně dobře. Všichni jsme byli už najedení a celkem odpočatí. Damon seděl za volantem a já hned vedle něj na místě spolujezdce. Katherine byla vykloněná ze zadního okýnka. Prý aby nemusela dýchat společný vzduch s Bonnie. Myslela jsem, že ty dvě roztrhnu. Hádali se příšerně, ale teď byl naštěstí klid. Bonnie byla unavená, takže vzadu na sedadle spala. Už měla konečně zpátky svou snědou barvu.
Když jsme venku, věděla jsem konečně přesně kolik je hodin a kolik máme času než se Grace vrátí do jeskyně a zjistí, že tam nejsme. Měli jsme přesně pět hodin. Nejdřív jedeme do úkrytu, kde byla schovaná Elena, Caroline a Stefan. Doufám, že tam stále jsou. Jinak by to znamenalo, že je má Grace a museli by jsme se zase vracet do té příšerné jeskyně, aby jsme je zachraňovali!


(Ada message: Tohle je předposlední kapitola... Ještě jedna a máte pokoj. Díky bohu co? :D Abych řekla pravdu, tak mě to psaní už šíleně nebaví, takže slibuju že příští povídka bude mít maximálně 17. kapitol!)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Delena Delena | Web | 20. srpna 2011 v 11:04 | Reagovat

Pěkně napsané. Jsem ráda, že jsou už venku z té jeskyně. :-)

2 ♥Anďa Sb♥ ♥Anďa Sb♥ | Web | 20. srpna 2011 v 13:05 | Reagovat

uzasne jine slovo na to neni:)tesim se na dalsi poviku:)pokud bude

3 Mon. Mon. | Web | 20. srpna 2011 v 13:19 | Reagovat

moc hezky napsané!! :) těším se na další ale škoda že to bude už poslední! :(

4 MaCi MaCi | Web | 20. srpna 2011 v 13:57 | Reagovat

...teďka nemám čas, ale určitě si ji ještě dneska přečtu :)

5 Nexis Nexis | 20. srpna 2011 v 15:42 | Reagovat

nádherná kapitola jsem zvědavá co vymyslíš příště a je opravdu škoda že s touto povídkou končíš jinak good job! :-D  :D

6 twilightgirl twilightgirl | Web | 20. srpna 2011 v 16:04 | Reagovat

mooc se těšim na další

7 Nicol* Nicol* | Web | 23. srpna 2011 v 11:21 | Reagovat

Božííí :-) Nejlepší :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
.............................................................................................................................................
archiv | © damon-online.blog.cz | search| © 21.4.2010